تبلیغات
مدیریت ورزشی - تاثیرات تمرینات ورزشی دوران نوجوانی به فعالیت های فیزیكی اوقات فراغت دوران بلوغ گروه های تحصیل كرده

مدیریت ورزشی
برنامه ریزی آوردن آینده به زمان حال است

دکتر رحیمی نوش آفرین علی پناهیان مهشید نعمت الهی
چكیده

پیش زمینه: عدم فعالیت فیزیكی یك مشكل مهم و اساسی برای سلامتی   بشر می باشد و تفاوتهای آموزشی آشكاری در فعالیت های فیزیكی كه در كشورهای اروپا و آمریكا گزارش شده، دیده می شود. منشا فعالیت های فیزیكی در دوران بلوغ به فعالیت های فیزیكی در دوران كودكی و نوجوانی بر می گردد. به ندرت تحقیقات مورد ارزیابی قرار می گیرند اگر این تفكر را داشته باشیم كه تفاوتهای آموزشی در فعالیت های فیزیكی ممكن است به خاطر تفاوتهای آموزشی در فعالیت های فیزیكی اخیر باشد. بنابراین هدف ما بررسی این موضوع است كه چطور ورزشهای رقابتی در جوانی و تمرینات ورزشی در دوران نوجوانی و انتخاب فعالیت های ورزشی در دوران  كودكی تعیین كننده ی فعالیت فیزیكی اوقات فراغت در دوران برزگسالی می باشد.


روشها:

روش جامع National FINRISK 2002 كه براساس جمعیت است را به كار بردیم. داده ها از 1918 مرد و 2490 زن بین سنین 25 تا 64 سال  جمع آوری شده است.   ورزشهای رقابتی دوران جوانی، تمرینات ورزشی دوران نوجوانی و انتخاب فعالیت های فیزیكی(PE) دوران كودكی با استفاده از تحقیقات و گزارشات در دست، مورد بررسی قرار گرفت. اطلاعات LTPA دوران بلوغ طی 12 ماه سال جمع آوری شد. در سال 2008، مدل های توازن ساختاری را كه شامل متغیرهای نامشخص بین افرادی كه كمتر از 12 سال تحصیل كرده اند و یا 12 سال یا بیشتر ارزیابی كردیم.

 

نتایج:

مردان بیشتر  از زنان بیان كردند كه تجربه آنها از PE به اندازه شركت در كلاسهای PE و آموختن مهارتهای مفید جالب و خوشایند است. مردان نسبت به زنان در 3 ورزش رقابتی انتخاب شده در دوران جوانی و نوجوانی فعال تر بودند. شركت در ورزشهای رقابتی در بین جوانان با سطح تحصیل پایین و تمرینات ورزشی در بین جوانان تحصیل كرده تاثیر مستقیمی بر (LTPA) فعالیت های فیزیكی اوقات فراغت دوران بزرگسالی دارد. در مورد جوانان با سطح تحصیل پایین ، انتخاب PE‌دوران كودكی تاثیر غیر مستقیمی بر LTPA دوران برزگسالی در مورد شركت در ورزشهای رقابتی دارد در حالیكه در مورد افراد تحصیل كرده تاثیرغیر  مستقیم بر تمرینهای ورزشی دوران نوجوانی دارد. بیشتر تاثیرات در مورد دو جنس مشابه بودند.

برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید .


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات علمی، 
برچسب ها: تاثیرات تمرینات ورزشی دوران نوجوانی به فعالیت های فیزیكی اوقات فراغت دوران بلوغ گروه های تحصیل كرده،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 مرداد 1392 توسط دکترقاسم رحیمی
تبلیغات
درباره وبلاگ