تبلیغات
مدیریت ورزشی - مقایسه شرکت های مدیریت منابع انسانی با دیگر شرکتهای خدمات

مدیریت ورزشی
برنامه ریزی آوردن آینده به زمان حال است

دکتر رحیمی زهره صالحی مهشید نعمت الهیچکیده :

هدف از این مطالعه تاکید بر اهمیت مدیریت منابع انسانی  شرکت های ورزشی است که بخش مهمی در فعالیت های ورزشی دارند و مقایسه ی شرکت های خدماتی با تجارت ورزشی.

بیمارستان خصوصی به عنوان تجارت  خدماتی انتخاب شده اند . 45 مدیر موفق بیمارستان خصوصی  و 36 فرد در شرکتهای ورزشی در استانبول مورد تحقیق و بررسی قرار داده شده اند .بیمارستان ها با 34 دلیل و شرکت های ورزشی با 31 دلیل در این ارزیابی اورده شده اند .در این تحقیق پرسشنامه به عنوان ابزار جمع اوری اطلاعات  استفاده شده است.

در بررسی توابع مدیریت منابع انسانی در 9 بعد امتحان شده است .

برنامه ریزی نیروی انسانی اینها هستند : گزینش استخدامی (استخدام کارمند و قرار دادن اموزش و توسعه)- برنامه ریزی شغلی ارزیابی عملکرد پرداخت امنیت نظم و انظباط و جدایی توابع در نظم

نتیجه گرفته میشود شرکت های تجاری ورزشی- مدیریت منابع انسانی بیمارستانی ،کاربرد موقعیت برنامه ریزی نیروی انسانی و توابع پرداخت کم هستند اما به نسبت توجه به تجارت های ورزشی تمام توابع وضعیت برنامه های دیگر در بیمارستان بالاتر هستند . 

نتیجه این پژوهش این است که  شرکتهای تجاری ورزشی و بیمارستانی مدیریت منابع انسانی یکسانی دارند . و مدیران  نظرات و عقاید مشابهی دارند .

 

 


معرفی :

مدیریت منابع انسانی اطمینان از اثر ابزار های منابع انسانی و توسعه به وسیله یک سری از فعالیت های مرتبط است با هدف تحقق منحصر به فرد جامعه و جاذبه های تجاری

مدیریت منابع انسانی چشم اندازی در مدیریت پرسنلی است که به  عناصر رشد  برجستگی میدهد .و در مرکز سازمان در نظر گرفته می شود .

مدیریت منابع انسانی روشی است که به شرکت ها ارزش و اعتبار میدهد و باعث کمک بیشتر انسان به بهره وری و سرمایه گذاری   با توجه به اهمیت استراتژیک در تجارت میشود  به جای دیدن انسان به عنوان یک عنصر هزینه بر .

مدیریت منابع انسانی  بر ذهنیت مدیریت خاص استوار شده است .

مدیریت منابع انسانی باعث می شود که ترویج مشارکت کارمندان بهبود یابد . مدیریت منابع انسانی با توجه به ویژگیهای خاص و تاثیر در عملکرد اقتصادی یک شرکت از اهمیت خاصی ذر سالهای 1983 تا 2008 در ترکیه پیدا کرد.

2216 پایان نامه کارشناسی ارشد در زمینه مدیریت منابع انسانی انجام شده است که دیده شد تنها 4/0 درصد این پایان نامه ها  در زمینه ی تربیت بدنی و ورزش بوده است . همانطور که در تمام شرکت ها ی ورزشی و شرکتهای خدماتی به منحنی عبور کردن مدیریت منابع انسانی میتواند به عنوان دلیل جهانی شدن و و رقابت و پیشرفت های سریع در تکنولوژی اطلاعاتی ، دسترسی به بازار های جدید ماندن در بازار های فعلی و تلاش برای پیشرفت و رشد و انچه مشتریان میخواهند . تغییر خواسته و نیاز ها توسعه از مفهوم کلی کیفیت  خواسته های کلی کاربران برای شرکت در مدیریت و دموکراتیک تر شدن مدیریت باشد .

باید بخش جداگانه ای در شرکت ها برای مدیریت منابع انسانی وجود داشته باشد .علاوه بر این مدیریت منابع انسانی بر عهده مدیران حرفه ای قرار گیرد.

توابع مدیریت منابع انسانی شامل مراحلی میشود که وضعیت موجود را نشان میدهد  و نیازهای لازم برای انجام کار ها در اینده  را تعیین میکند .

برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات علمی، 
برچسب ها: مقایسه شرکت های مدیریت منابع انسانی با دیگر شرکتهای خدمات،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 تیر 1392 توسط دکترقاسم رحیمی
تبلیغات
درباره وبلاگ